Dzięki udziałowi w projekcji "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka" oraz wsparciu finansowemu otrzymanemu od firmy Velux nasza szkoła może pochwalić się zmodernizowaną książnicą, która powtórnie otworzyła swe podwoje 13 marca br. Tego dnia odbyło się jej uroczyste otwarcie, w którym wzięli udział: Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, przedstawiciele miejskiego Wydziału Oświaty, firmy Velux, Rady Rodziców oraz firm wykonawców.

W obecności delegacji klas oraz gości pani dyrektor Elżbieta Zacholska przedstawiła krótką historię projektu, uczniowie z klasy IVb  parafrazując II cz. Mickiewiczowskich "Dziadów", przypomnieli, że "Kto książki nie dotknął ni razu,/ Nie może w mądrości być niebie", a przedstawiciele klasy IIIa przekazali na ręce pani Ewy Święcickiej - pracownika szkolnej biblioteki, książkę wygraną przez nich w konkursie czytelniczym.

Uroczyste przecięcie wstęgi zakończyło oficjalne otwarcie miejsca tak bliskiego wszystkim miłośnikom literatury ze Szkoły Podstawowej nr 6, rozpoczynając równocześnie nowy rozdział w jego dziejach.