welna,,Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza, że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza". Tak piękne motto gospodarstwa agroturystycznego położonego na skraju wsi, z dala od innych domostw, wśród wzgórz, pól i łąk w malowniczej dolinie Małej Wełny spowodowało że uczniowie klas 1d i 1e  w dniu 25.03.2015 r. wybrali  się do Gospodarstwa Agroturystycznego" Kózka" w Łubowie na warsztaty wielkanocne.

Właściciele gospodarstwa Państwo Bruździńscy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji.

W trakcie  pobytu uczniowie  zetknęli się z klimatem dawnej wsi, gdzie dzień zaczyna się pianiem koguta, ranek mija na dojeniu kóz i oporządzaniu zwierząt. W gospodarstwie uczniowie mieli okazję zobaczyć kozy, konie, kury, koty i psy. Taka możliwość,  bezpośredniego spotkania ze zwierzętami,  z pewnością będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Właściciele gospodarstwa przygotowali  dla dzieci wiele  atrakcji. Głównym punktem programu były jednak tradycje i obrzędy wielkanocne. Uczniowie samodzielnie wykonali kolorową palmę wielkanocną, którą później zabrali do domu. Dowiedzieli się również ciekawych informacji na temat obrzędów wielkanocnych na wsi.