argoOstatni dzień przed wielkanocną przerwą był bardzo miły dla dzieci z klasy 1a. Najpierw dzieci dostały upominki od zajączka.
Potem uczestniczyły w pokazie tresury psa. W klasie zjawił się pan Rafał ze swoim pupilem. Był to labrador, który wabił się Argo. Dzieci były zachwycone psem, który z wielką cierpliwością znosił ich głaskanie.
Pan Rafał wytłumaczył dzieciom jak należy do psa podchodzić, jak go głaskać, w jaki sposób podawać smakołyki na ręce.

Chętne dzieci same podawały mu przysmaki. Potem Argo wykonywał komendy dzieci takie jak: podaj łapę, daj głos.
Argo przez cały czas był bardzo przyjazny w stosunku do dzieci. Po przerwie uczniowie wraz z psem wyszli na boisko. Tam pan Rafał pokazał jak należy prawidłowo z psem spacerować, jak podawać mu piłkę. Wszystkie dzieci bardzo chętnie rzucały mu piłkę, którą Argo zadowolony przynosił.

Na koniec zajęć odbyły się wyścigi. Uczniowie kontra Argo. I okazało się, że Argo pokonał wszystkich - był pierwszy na mecie! Dzieci z dużym żalem pożegnały super sympatycznego psa, wręczając mu dyplomy i smakowite kostki.
Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zajęcia i na pewno zdobyte wiadomości na długo pozostaną w ich pamięci.