pasmW środę 15 października b.r. odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. W uroczystości wzięły udział: dzieci wraz z rodzicami oraz pani Dyrektor Elżbieta Zacholska, która rozpoczęła całą uroczystość. Swoją obecnością zaszczycił nas również Prezydent Miasta Gniezna pan Jacek Kowalski i Prezes PEC pan Jarosław Grobelny. Słowa: „Ślubujemy, dobrze wypełniać swoje obowiązki” wypowiedziało 136 uczniów klas pierwszych. Dzieci zaprezentowały niektóre swoje umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole: głoskowały, skakały przez skakankę, śpiewały i tańczyły, recytowały, a także wykazały się wiedzą na temat naszej szkoły.

Po krótkiej części artystycznej pani Dyrektor wraz z panem Prezydentem przystąpili do uroczystego pasowania pierwszoklasistów przy pomocy ogromnego pióra. Dzieci ze zniecierpliwieniem, a zarazem uśmiechem na ustach czekały na tę chwilę. W trakcie trwania całej uroczystości odwagi zestresowanym dzieciom i ich wychowawczyniom dodawał „Orzełek”, który wspierał dzieci w tym ważnym dla nich dniu.