Potwierdzają to setne przykłady,
 że westerny wciąż jeszcze są w modzie,
 wysłuchajcie więc opowieści
 o tak zwanym najdzikszym zachodzie...

Nie jest żadną tajemnicą, że jednym z priorytetów naszej szkoły jest pomoc dzieciom w odkrywaniu i rozwijaniu ich mocnych stron. Co roku, dzieci wykazujące  artystyczne zainteresowania i uzdolnienia przygotowują  koncert, który stał się już tradycją naszej szkoły.

W tym roku  jego tematem przewodnim był … Dziki Zachód, na który zabłąkały się „blade, z trudem oderwane od monitorów i supermarketów,  twarze”. Koncert rozpoczął się od żywiołowego tańca i prezentacji fragmentu kultowego, choć już nieco zapomnianego, animowanego serialu o przygodach Bolka i Lolka, dzięki czemu  mogliśmy lepiej poczuć atmosferę tamtego miejsca i czasu.   Podczas koncertu swoje umiejętności muzyczne, taneczne i wokalne oraz  grę na instrumentach zaprezentowało 10 zespołów i 27 solistów. Sala widowiskowa gościnnego Miejskiego Ośrodka Kultury, na scenie którego odbywał się koncert, jak co roku pękała w szwach, a  występy małych artystów budziły szczery podziw i ogromny aplauz. Wysiłki widzów także zostały docenione- otrzymali oni Specjalną Odznakę Szeryfa.

Tradycyjnie koncertowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych. W tym roku  mogliśmy podziwiać  prace  Ola Karpińskiej, która jest mistrzynią w składaniu figurek metodą origami.  Ola zaprezentowała bardzo wiele figurek, także w wersji mini.

Koncert przygotowały panie Iza Koitka, Magda Dutkiewicz i Katarzyna Konieczka oraz Renata Kosmala.