2m24 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w pokazie mody, w czasie którego prezentowali stroje, przedstawiali się i opowiadali o sobie w języku danego kraju. Podczas pokazu podziwialiśmy Chinki, Francuzki, Angielkę, Amerykankę, Portugalczyka, Niemca, Polaka, a także przedstawicieli wielu innych krajów i języków. Jury w składzie: dyrektor Elżbieta Zacholska, pedagog Mariola Kaczmarek oraz anglistka Alicja Wachowiak po długiej naradzie przyznało 3 pierwsze nagrody Oli Banaszak z klasy 6b, Zosi Eggebrecht z klasy 4b oraz Zuzi Chełek z klasy 6b.

W klasach I-III nauczyciele czytali dzieciom bajki po angielsku. Pojawiły się też elementy języka hiszpańskiego, co nasi mali uczniowie przyjęli z wielkim entuzjazmem. ¡Muchas gracias, amigos!
W klasach IV-VI lekcje języka angielskiego miały w tym dniu formę quizu. Okazało się, że nasi uczniowie świetnie znają stolice różnych państw oraz rozpoznają miejsca charakterystyczne dla danego kraju. Doskonale wiedzą też, jak należy przywitać się nie tylko po angielsku, ale i w języku czeskim, francuskim, greckim, a nawet arabskim!
Kochani uczniowie, to dzięki Waszemu zaangażowaniu i kreatywności ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych! Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!