17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień tolerancji .Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Uczniowie na znak tolerancji ubrani byli w kolory: zielony, niebieski. W tym dniu wysłuchaliśmy audycji radiowej, której celem było kształtowanie postaw  tolerancji, szacunku i empatii. Podczas audycji odczytane zostały  wiersze mówiące o tolerancji napisane przez:   Alana Przybysz z klasy 4a, Annę Koch z klasy 4d, Nicole Knitter z klasy 6a. Uczniowie klas 1-3 stworzyli „Drzewo tolerancji”.

Listki, na których uczniowie wypisywali  hasła  kojarzące się  im z  motywem przewodnim dnia, pięknie ozdobiły drzewo. Natomiast uczniowie klas 4-6 stworzyli Księgę Tolerancji, w której podobnie jak uczniowie młodszych klas wpisywali w niej swoje „złote myśli” związane z hasłem „Tolerancja”. Szkolny korytarz ozdobił Dekalog Tolerancji, który przypominać miał nam co oznacza Tolerancja, jakimi zasadami kierować się by być tolerancyjnym.

Podsumowaniem tego dnia było stworzenie przez całą społeczność szkolną łańcucha tolerancji pod hasłem „Wszyscy różni, wszyscy równi”. Łańcuch umieszczony został na drzewie przy świetlicy szkolnej. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęcił do walki z  brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu  poruszyć w nas strunę wrażliwości i  spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.