"Małe spotkania z wielkim sportem"- to inicjatywa motywacyjna skierowana w stronę uczniów naszej szkoły. Dzieci poznają ciekawe dyscypliny sportu poprzez aktywne zajęcia ruchowe zorganizowane przez nauczycieli wf, którzy zapraszają słynne postacie ze świata sportu.

13 grudnia  2016 roku klasa 3a pod opieką Pani Ewy Wasiak odwiedziła Stado Ogierów w Gnieźnie, znany ośrodek hodowli koni rasy wielkopolskiej oraz sportów związanych z jeździectwem. Klasa 3 a pod opieką Pana Jana Dudczaka zapoznała się z podstawową wiedzą dotyczącą jeździectwa, koni, sprzętu sportowego. Uczniowie wraz oprowadzającym  po Stadzie Ogierów P. Janem Dudczakiem odwiedzili stajnię i zabytkową wozownię, poznali rodzaje powozów oraz zaznajomili się z podstawowa wiedzą na temat powożenia. Na koniec cała klasa uczestniczyła w treningu skokowym  p. Marcina Frankowskiego, poznali podstawowe chody konia oraz podziwiali skoki w  jego wykonaniu. Wszystkim życzliwym osobom, które pomogły w realizacji założeń akcji "Małe spotkania z wielkim sportem" DZIĘKUJEMY!!!!!