W połowie stycznia do klasy 1A przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej w Gnieźnie. W sali nr 2 zebrały się dzieci klas I-III, aby wspólnie z gośćmi porozmawiać o bezpiecznych powrotach do domów. „Oświeć swoje dziecko”- Pod takim hasłem policjanci i strażnicy miejscy rozmawiali z dziećmi. Wszystkie dzieci z klas I-III otrzymały odblaskowe kamizelki i opaski ufundowane przez urząd Miejski. Funkcjonariusze przypomnieli że obowiązek noszenia odblasków jest ważny nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w mieście. Mając na sobie element odblaskowy stajemy się widoczni w blasku reflektorów już z odległości 150 metrów. Na zakończenie spotkania uczniowie z klasy I bawili się z maskotką Policji w Gnieźnie, z Pyrkiem.