7 lutego 2017 r. po raz 13 obchodzono  na świecie Dzień Bezpiecznego Internetu, pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,  zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Podczas 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcieli  zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta!

W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy  22.02.1017 r. Z tej okazji wysłuchaliśmy audycji przygotowanej przez klasę III b oraz przygotowaliśmy plakaty promujące ideę internetu jako środowiska tworzonego przez odpowiedzialnych, mądrych i życzliwych ludzi, a uczniowie Nadia i Antoni zaprezentowali swój, godny naśladowania,  sposób użytkowania Internetu.