23 lutego  klasy 3b i 3c wybrały się na warsztaty mydlarskie do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Pod kierunkiem Pani dr inż. Katarzyny Sobocińskiej trzecioklasiści własnoręcznie wyczarowali  kolorowe mydełka myjące i pielęgnujące skórę. Przygotowane metodą melt and pour  mydełka wyszły tak piękne, że aż szkoda je wymydlić!

W dniu dzisiejszym odbyła się wycieczka do PWSZ w Gnieźnie. Zawiózł nas tam autobus miejski nr 17. W PWSZ robiliśmy mydełka. Każde miało inny kolor, kształt i zapach. Mydełka wyszły nam prześliczne. Wracaliśmy tym samym autobusem. Cieszę się, że nauczyłam się robić mydełka. Moim zdaniem mogłoby być więcej takich wycieczek.

Oliwia Szarpatowska  kl 3b

Dzisiaj wybralismy się na warsztaty mydlarskie. Pani, która pracuje w PWSZ pokazała nam krok po kroku  jak się robi mydło i jakie są potrzebne składniki do jego stworzenia.  Następnie, każdy mógł spróbować zrobić swoje własne mydło. Potem  pakowaliśmy swoje mydełka do przezroczystych paczuszek, które ozdabialiśmy. Moim zdaniem, ta wycieczka była bardzo udana.

Wanessa Sierakowska  3b

Dziś odbyła  się wycieczka do PWSZ w Gnieźnie. Dojechalismy tam autobusem nr 17. Na miejscu robiliśmy 2 mydełka, każde inną techniką. Ja zrobiłam mydełko czerwone i niebieskie.  Jedne z gliceryny, a drugie z masła shea i kakaowego, z dodatkiem miodu i pestek truskawki.   Na wycieczce dowiedziałam się, że można zrobić peeling stosując np. zmielone pestki dyni, pestki truskawki lub maliny, fusy kawy. Dowiedziałam się także co to jest baza glicerynowa i do czego jest potrzebna Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń. Uważam, że nasze mydełka wyszły perfekcyjnie.

Simone Fischer 3b