W dniach 13-17 lutego b.r w naszej szkole gościli studenci z Indii i Etiopii. Wszyscy uczniowie mieli okazję zapoznać się zarówno z kulturą hinduską, jak i afrykańską. Goście zaprezentowali swoje kraje. Mówili o położeniu geograficznym, symbolach narodowych, fladze i znaczeniu jej poszczególnych elementów. Dzieci dowiedziały się o narodowych potrawach, zwyczajach, strojach, zobaczyły najciekawsze miejsca odwiedzane przez turystów z całego świata. Studenci z Indii przedstawili jak wyglądają przygotowania do hinduskiego wesela. Młodsi uczniowie obejrzeli hinduskie bajki.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się tańce narodowe. Wiele dzieci z ogromnym entuzjazmem przyłączyło się do rytmicznych układów tanecznych prezentowanych przez gości. Dziewczynki z klasy Va zainspirowane pokazem, pochwaliły się własnymi układami choreograficznymi, które spotkały się z dużym uznaniem zagranicznych studentów.

Zagraniczni studenci mieli okazję zwiedzić nasze miasto. Studenci odwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego, katedrę oraz rynek. Każdy z nich cieszył się możliwością poznania nowego miejsca oraz polskiej kultury.

Uczniowie zadawali wiele pytań na temat zwyczajów, klimatu, świąt i uroczystości narodowych. Wizyta gości uświadomiła im, że znajomość języków obcych, a szczególnie języka angielskiego, jest kluczowa w komunikacji z ludźmi na całym świecie. Spotkanie to będzie motywacją do jeszcze intensywniejszej nauki języka angielskiego.