W dniu 28.03.2017 uczniowie naszej szkoły z klas: 3a, 3b, 3c  w ramach akcji: „Małe spotkania z wielkim sportem spotkali się z p. Włodzimierzem Cichockim i p. Januszem Nawrockim,  czynnymi zawodnikami  startującymi w ogólnopolskich zawodach sportowych w Badmingtona. Zaproszeni przez Szkołę Podstawowa nr  6 goście to uczestnicy i wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w deblu i singlu, zajmujący czołowe miejsca medalowe, uczestnicy wielu turniejów międzynarodowych, złoci medaliści Mistrzostw  Polski Służb Mundurowych i Mistrzostw Polski Seniorów.

Zaproszeni goście to również instruktorzy sportu w dziedzinie Badmington, mający doświadczenie w pracy z młodzieżą szkolną. Naszym gościom pomagała dzielnie absolwentka  SP6 Patrycja, która jest czynną zawodniczką trenującą i startującą w zawodach sportowych. P. Włodek Cichocki bardzo ciekawie opowiedział o tej ciekawej dyscyplinie sportu, przybliżył uczniom zasady gry w badmingtona, objaśnił jaki sprzęt sportowy powinien mieć każdy zawodnik, przybliżył ciekawostki związane z tym ciekawym sportem. Następnie uczniowie w formie zajęć praktycznych uczyli się serwów, podań, odbić, a w formie zabaw ze współzawodnictwem w rzędach doskonalili poznane umiejętności. Zaproszeni goście zaprezentowali także  pokaz gry na poziomie zawodów sportowych. Za okazaną pomoc oraz poświęcony naszym uczniom czas BARDZO DZIĘKUJEMY.