W piękny słoneczny piątek 12 maja 2017 r. nasza szkoła obchodziła święto swojego patrona - Henryka Sienkiewicza. Dzień został zainaugurowany uroczystym apelem wprowadzającym w świąteczną atmosferę a potem wszyscy przystąpili do działania.Każda klasa została podzielona na grupy do zadań specjalnych: szyfrową, literacką, informatyczną, techniczną i sportową. Uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami - napisać opowiadanie, poprawić błędy językowe, uzupełnić teksty z luką, przejść tor przeszkód czy odczytać zaszyfrowany tekst. Grupa informatyczna miała odszukać kody QR ukryte na korytarzach szkoły a następnie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów z życia patrona. W szkole pojawiły się, przygotowane przez grupy techniczne, latawce z przesłaniami - cytatami z książek Henryka Sienkiewicza. Aby stanąć oko w oko z tekstem literackim, na każdej lekcji uczniowie czytali fragmenty wybranej przez siebie książki H. Sienkiewicza, stworzyli również żywe ilustracje do książek patrona. Chętni mogli wziąć udział w quizie o patronie z wykorzystaniem lubianej przez wszystkich aplikacji Kahoot. Było mnóstwo emocji! Mamy nadzieję, że patron naszej szkoły stał się bliższy każdemu uczniowi.

mobil300