Aktualności

W piękny słoneczny piątek 12 maja 2017 r. nasza szkoła obchodziła święto swojego patrona - Henryka Sienkiewicza. Dzień został zainaugurowany uroczystym apelem wprowadzającym w świąteczną atmosferę a potem wszyscy przystąpili do działania.Każda klasa została podzielona na grupy do zadań specjalnych: szyfrową, literacką, informatyczną, techniczną i sportową. Uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami - napisać opowiadanie, poprawić błędy językowe, uzupełnić teksty z luką, przejść tor przeszkód czy odczytać zaszyfrowany tekst. Grupa informatyczna miała odszukać kody QR ukryte na korytarzach szkoły a następnie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów z życia patrona. W szkole pojawiły się, przygotowane przez grupy techniczne, latawce z przesłaniami - cytatami z książek Henryka Sienkiewicza. Aby stanąć oko w oko z tekstem literackim, na każdej lekcji uczniowie czytali fragmenty wybranej przez siebie książki H. Sienkiewicza, stworzyli również żywe ilustracje do książek patrona. Chętni mogli wziąć udział w quizie o patronie z wykorzystaniem lubianej przez wszystkich aplikacji Kahoot. Było mnóstwo emocji! Mamy nadzieję, że patron naszej szkoły stał się bliższy każdemu uczniowi.

godlorp 

Dziennik elektroniczny

mobil300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem