Aktualności

W piękny słoneczny piątek 12 maja 2017 r. nasza szkoła obchodziła święto swojego patrona - Henryka Sienkiewicza. Dzień został zainaugurowany uroczystym apelem wprowadzającym w świąteczną atmosferę a potem wszyscy przystąpili do działania.Każda klasa została podzielona na grupy do zadań specjalnych: szyfrową, literacką, informatyczną, techniczną i sportową. Uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami - napisać opowiadanie, poprawić błędy językowe, uzupełnić teksty z luką, przejść tor przeszkód czy odczytać zaszyfrowany tekst. Grupa informatyczna miała odszukać kody QR ukryte na korytarzach szkoły a następnie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów z życia patrona. W szkole pojawiły się, przygotowane przez grupy techniczne, latawce z przesłaniami - cytatami z książek Henryka Sienkiewicza. Aby stanąć oko w oko z tekstem literackim, na każdej lekcji uczniowie czytali fragmenty wybranej przez siebie książki H. Sienkiewicza, stworzyli również żywe ilustracje do książek patrona. Chętni mogli wziąć udział w quizie o patronie z wykorzystaniem lubianej przez wszystkich aplikacji Kahoot. Było mnóstwo emocji! Mamy nadzieję, że patron naszej szkoły stał się bliższy każdemu uczniowi.

godlorp 

Dziennik elektroniczny

mobil300

MegaMisja

MegaMisja

 

English is Fun! - Blog

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem