Na piątkowe popołudnie 19 maja pogoda zaplanowana była już od dawna, bo przygotowania do Pikniku Rodzinnego obiecywały, że będzie to wspaniały dzień dla uczniów klas 1A i 2D, a także  ich  rodziców. I tak też było. Od godziny 15.00 r.  bawiliśmy się wspólnie. Pierwszym punktem naszego pikniku były podchody. Grupa szukająca wykonała wszystkie zadania i zebrała rekwizyty. Rodzice przygotowali  stoły z przepysznymi przekąskami. Na placu zabaw  na terenie Nadleśnictwa Gniezno rozegrano wiele konkurencji pomiędzy rodzicami i dziećmi, a każda z klas mogła sprawdzić się  w różnych zabawach. Była też okazja, jak na każdym pikniku, do zjedzenia kiełbaski z ogniska. A ten piękny dzień udał się dlatego, że wszyscy, a więc rodzice z dziećmi i nauczyciele wzajemnie sobie  pomagali.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy pomogli w organizacji tej wesołej imprezy, a także Panu Kamilowi.

Dziękujemy Straży Pożarnej w Gnieźnie, a także  przedstawicielom Straży Miejskiej, którzy przyjechali na nasz piknik, aby w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom o swej pracy.