Aktualności

W sobotę, 10 czerwca b.r. w ZSG W Szczytnikach Duchownych odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach szkół podstawowych i gimnazjów. Inicjatorem turnieju był Pan Waldemar Kwitowski nauczyciel szachów w szkole w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W organizację turnieju włączył się LKS Chrobry w osobach Mirosława Sobczaka i Emila Wiśniewskiego, którzy zajęli się stroną sportową imprezy. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, 7 rund, w czterech grupach wiekowych: I klasa SP, II-III klasa SP, IV-VI klasa SP oraz Gimnazja, z osobną klasyfikacja dla chłopców i dziewcząt, zgromadził na starcie 96 osób. 

Miłą niespodzianką dla zawodników był pyszny obiad serwowany w szkolnej stołówce. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, w trakcie zmagań na salę przybył Wójt gminy Gniezno Włodzimierz Leman, który był bardzo mile zaskoczony frekwencją turnieju. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a: Anna Oszutowska, Zosia Wróblewska, Dagmara Śniecińska, Filip Matuszak, Marcel Kaźmierczak, Igor Dziadoszek  oraz Lena Frąckowiak z klasy 2e. Na koniec najlepsi zawodnicy z rąk Pani dyrektor szkoły Teresy Zielińskiej otrzymali statuetki, medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

 

Szczegółowe wyniki :

Klasy II-III

  •  dziewczynki

1. Frąckowiak Lena 6.5 z 7 partii  SP 6 Gniezno

2. Oszutowska Anna 5/7              SP 6 Gniezno

Klasyfikacja drużynowa - do składu drużyny liczone były wyniki trzech najlepszych zawodników z każdej szkoły.

 

Szkoły podstawowe

1. ZSG Szczytniki Duchowne        18.5 pkt

2. SP 6  Gniezno                        16 pkt

3. PSJ Prymus                            14.5 pkt

Marlena Oszutowska

godlorp 

Dziennik elektroniczny

mobil300

MegaMisja

MegaMisja

 

English is Fun! - Blog

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem