Aktualności

W sobotę, 10 czerwca b.r. w ZSG W Szczytnikach Duchownych odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach szkół podstawowych i gimnazjów. Inicjatorem turnieju był Pan Waldemar Kwitowski nauczyciel szachów w szkole w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W organizację turnieju włączył się LKS Chrobry w osobach Mirosława Sobczaka i Emila Wiśniewskiego, którzy zajęli się stroną sportową imprezy. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, 7 rund, w czterech grupach wiekowych: I klasa SP, II-III klasa SP, IV-VI klasa SP oraz Gimnazja, z osobną klasyfikacja dla chłopców i dziewcząt, zgromadził na starcie 96 osób. 

Miłą niespodzianką dla zawodników był pyszny obiad serwowany w szkolnej stołówce. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, w trakcie zmagań na salę przybył Wójt gminy Gniezno Włodzimierz Leman, który był bardzo mile zaskoczony frekwencją turnieju. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a: Anna Oszutowska, Zosia Wróblewska, Dagmara Śniecińska, Filip Matuszak, Marcel Kaźmierczak, Igor Dziadoszek  oraz Lena Frąckowiak z klasy 2e. Na koniec najlepsi zawodnicy z rąk Pani dyrektor szkoły Teresy Zielińskiej otrzymali statuetki, medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

 

Szczegółowe wyniki :

Klasy II-III

  •  dziewczynki

1. Frąckowiak Lena 6.5 z 7 partii  SP 6 Gniezno

2. Oszutowska Anna 5/7              SP 6 Gniezno

Klasyfikacja drużynowa - do składu drużyny liczone były wyniki trzech najlepszych zawodników z każdej szkoły.

 

Szkoły podstawowe

1. ZSG Szczytniki Duchowne        18.5 pkt

2. SP 6  Gniezno                        16 pkt

3. PSJ Prymus                            14.5 pkt

Marlena Oszutowska

godlorp 

Dziennik elektroniczny

mobil300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem