Aktualności

eTwinning project https://twinspace.etwinning.net/44366/home

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Komisji Europejskiej podczas Europejskiego Roku Języków w 2001 roku.

Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków jest ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, do których można zaliczyć:

- umożliwienie porozumiewania się z rodzimymi użytkownikami języków w ich własnej mowie

- swobodny przepływ ludzi

- wymiana informacji

- promowanie różnych form współpracy międzynarodowej

- możliwość poznawania bogactwa językowego i kulturowego Europy

- przełamywanie barier intelektualnych

W tym dniu szkoły, uczelnie i inne placówki oświatowe z krajów członkowskich Unii Europejskiej organizują różne imprezy związane z nauką języków. Również w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków w dniu 27 września bieżącego roku. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali wiele atrakcji i konkursów, aby uczcić ten dzień.

Uczniowie klas drugich i pierwszych na lekcjach języka angielskiego mieli za zadanie zilustrować i napisać swoje ulubione angielskie słowo. Dzieci z klas trzecich i czwartych, również na lekcji języka angielskiego, otrzymały do wyboru słowa, które mieli zilustrować, tak aby rysunek całkowicie zakrył napisany wcześniej wyraz. Inspiracją dla tego zadania były wcześniej obejrzane filmiki na YouTube. Młodsi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością wykonując powyższe zadania. Zadaniem dla uczniów klas piątych i szóstych było wykonanie pocztówki z wakacji w formie plakatu z opisem. W tej kategorii wyróżniono czworo uczniów: Oskara Tomczaka, Szymona Jankowskiego, Dominikę Hęś oraz Annę Koch.

Natomiast nasi najstarsi uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę języka niemieckiego, otrzymali do zrobienia plakat przedstawiający państwo z niemieckiego obszaru językowego.

Uczniowie z klas IV-VII mieli okazję wziąć udział w Szkolnym Pokazie Mody, w którym ochotnicy mieli za zadanie przebrać się w strój charakterystyczny dla wybranego przez siebie państwa i przedstawienie się w języku mówionym w tym kraju. Wiele dzieci wykazało się ogromną pomysłowością starannie przygotowując stroje, makijaże, akcesoria.  Zadało sobie również dużo trudu ucząc się prezentacji w wybranym przez siebie języku. Z względu na wysoki poziom prezentacji jury nie bez trudu wyłoniło trójkę zwycięzców: I miejsce zajęła Magdalena Dziel w roli Hiszpanki, II miejsce – Wanessa Sierakowska jako Włoszka serwująca pizzę oraz występujący w roli Greka Kajetan Woźniak, który zajął III miejsce.

Przez cały dzień na szkolnych korytarzach czekali na maluchów z klas I-III starsi koledzy z kolorowymi kartami. Zadaniem najmłodszych uczniów było nazwanie prezentowanych przedmiotów, za co otrzymywali słodką nagrodę.

Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie zaangażowali się w zabawy i z zapałem uczestniczyli w przygotowanych dla nich zadaniach.

Dzieci uczęszczające do świetlicy także zaangażowały się w przygotowanie i celebrowanie Europejskiego Dnia Języków. Wykreowały materiały prezentujące powitanie w języku polskim, które zostały umieszczone na Twinspace. Ponadto przygotowały wystawę QR kodów, wygenerowanych przez szkoły z całej Europy, biorące udział w projekcie. Wystarczy zeskanować kod QR i otworzyć link aby przekonać się jakie bogactwo językowe kryje Europa i doświadczyć życzliwości i sympatii płynącej od dzieci z innych krajów. Przy okazji można było nauczyć się przywitania w wielu europejskich językach. 

QR kody umieszczono w różnych miejscach szkoły, co zachęcało do ich poszukiwania.

Wystawa była dostępna nie tylko dla uczniów, ale także wszystkich odwiedzających szkołę rodziców i gości.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem