W dniach 25 i 26. 10.2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie rozegrano Finały Mistrzostw Gniezna i Powiatu w Drużynowym Badmintonie dziewcząt i chłopców. Turniej rozegrano w systemie grupowym i pucharowym. W kategorii dziewcząt udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych nr 3, 6 i 8. Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:

SP 6 – SP 8  (0- 3)

SP 3 – SP 6  (3-0)

SP 8 – SP 3 (2-3)

Nasza reprezentacja w składzie: Iga Bielarz i Magdalena Dziel, zajęła trzecie miejsce.

Następnego dnia do rozgrywek przystąpili chłopcy ze szkół podstawowych nr 6 i 8. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla SP 6.

Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Kamiński i Nikodem Przybyła, którzy awansowali tym samym do Mistrzostw Powiatu. W Mistrzostwach Powiatu nasza reprezentacja uległa SP w Szczytnikach Duchownych (2-3) i zajęła drugie miejsce, awansując do Finału Rejonu Poznań Teren Wschód.

Drużyny dziewcząt i chłopców przygotowywali do zawodów i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Kamil Murch i Jarosław Glinkowski.

• AAA_3352  POP
  • AAA_3368  POP