Aktualności
12 grudnia klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę do Uzarzewa. Stoi tam piękny, stary dwór, w którym znajduje się wiele tajemniczych szaf, gablot, na ścianach w starych ramach wiszą obrazy i poroża zwierząt. To miejsce to Muzeum Przyrodnicze. Na początku naszego pobytu uczestniczyliśmy w zajęciach opowiadających o czterech porach roku. Jako, że wszyscy czekamy na zimę, najbardziej podobała nam się historia opowiadająca o nadejściu Pani Zimy.
" Idzie przez wieś Pani Zima, sople lodu w rękach trzyma. Płatki śniegu rozsypuje, rzeki, stawy lodem kuje."
Potem obejrzeliśmy piękną wystawę ukazującą pory roku wraz z ich dziećmi, czyli kolejnymi miesiącami.
Ogromną niespodzianką było przybycie Świętego Mikołaja z workiem prezentów. Mikołaj opowiedział nam kilka ciekawostek ze swojego życia, dowiedzieliśmy się ile ważą jego wierne renifery.
Następnie zwiedzaliśmy muzeum. Bardzo podobały nam się zwierzęta zamieszkujące lasy oraz piękne, kolorowe ptaki.
Zakończeniem naszej wycieczki było własnoręczne wykonanie ozdoby świątecznej. Oprowadzająca nas pani opowiedziała nam o wielu tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły - wycieczka była bardzo udana.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem