Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie z klasy 2A zaprosili  na zajęcia swych Rodziców. Tematem zajęć było: Jak obchodzi się Boże Narodzenie w innych krajach  na świecie?  Kto przynosi  prezenty szwedzkim dzieciom?  Jak wygląda  hiszpański odpowiednik opłatka? Jak to możliwe, że w ciągu jednej nocy święty Mikołaj daje radę dotrzeć do domów na całej kuli ziemskiej? Mikołajowi pomaga to, że Ziemia ma różne strefy czasowe. Dzięki temu, zaczynając od wschodu i kierując się na zachód, może wypełnić swoje zadanie. Zwyczaje gwiazdkowe w różnych krajach wyglądają podobnie, ale nie są identyczne. Nigdzie obyczaje świąteczne nie są szablonem; wszędzie są odrębne ,bogate w tradycje dla swojego kraju. Podsumowując, dzieci zauważyły, iż można znaleźć wiele podobieństw do polskich tradycji świątecznych, np. choinka w domach.

Po zajęciach, był czas na poczęstunek, życzenia  i wspólne śpiewanie świątecznych piosenek.

Dziękuję Rodzicom za pomoc  przy organizacji tego świątecznego spotkania.