Aktualności

Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie z klasy 2A zaprosili  na zajęcia swych Rodziców. Tematem zajęć było: Jak obchodzi się Boże Narodzenie w innych krajach  na świecie?  Kto przynosi  prezenty szwedzkim dzieciom?  Jak wygląda  hiszpański odpowiednik opłatka? Jak to możliwe, że w ciągu jednej nocy święty Mikołaj daje radę dotrzeć do domów na całej kuli ziemskiej? Mikołajowi pomaga to, że Ziemia ma różne strefy czasowe. Dzięki temu, zaczynając od wschodu i kierując się na zachód, może wypełnić swoje zadanie. Zwyczaje gwiazdkowe w różnych krajach wyglądają podobnie, ale nie są identyczne. Nigdzie obyczaje świąteczne nie są szablonem; wszędzie są odrębne ,bogate w tradycje dla swojego kraju. Podsumowując, dzieci zauważyły, iż można znaleźć wiele podobieństw do polskich tradycji świątecznych, np. choinka w domach.

Po zajęciach, był czas na poczęstunek, życzenia  i wspólne śpiewanie świątecznych piosenek.

Dziękuję Rodzicom za pomoc  przy organizacji tego świątecznego spotkania.

 

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem