23 stycznia klasa Ia udała się do Miejskiej Biblioteki Dziecięcej. Najpierw pani bibliotekarka przypomniała nam jak należy zachowywać się w bibliotece. Potem oglądaliśmy różne książki naukowe. Wszystkim bardzo podobały się książki o zwierzętach, szczególnie o kotach i psach. Chłopców zainteresowała tematyka związana z kosmosem oraz piłką nożną.
Rozwiązywaliśmy wiele zagadek oraz braliśmy udział w krótkich inscenizacjach. Duże zainteresowanie wzbudziły książki przestrzenne oraz te, które czytając można również wąchać. W bibliotece stała ogromna choinka wykonana z książek. Wzięliśmy udział w konkursie – kto poda prawidłową liczbę, z ilu książek zbudowana jest choinka. Konkurs zostanie rozstrzygnięty pod koniec stycznia – może ktoś z nas prawidłowo odpowiedział?
Wzbogaceni o nowe wiadomości wróciliśmy do szkoły.