W czwartkowy poranek 26 kwietnia 2018 roku na terenie Stada Ogierów przy ulicy Kłeckowskiej odbyły się Mistrzostwa Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego w biegach przełajowych.

Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się Nasi uczniowie. Dziewczęta w grupie młodszej (2007 i mł.) w klasyfikacji drużynowej zajęły 7 miejsce na 19 szkół podstawowych, a duży indywidualny sukces zaliczyła Vanessa Sierakowska, która na metę wbiegła jako trzecia. Następnie wystartowały do swojego biegu dziewczęta z roczników 2005/2006. Tym razem sukcesów indywidualnych nie było ale Nasze dziewczyny w klasyfikacji drużynowej zajęły wysokie  4 miejsce na 17 szkół podstawowych.

Kolejny bieg to grupa młodsza chłopców (2007 i mł). Nasi lekkoatleci również nie poddali się bez walki dzięki czemu zajęli drużynowo 7 miejsce na 17 szkół podstawowych. Natomiast grupa starsza chłopców (2005/2006) zajęła 9 miejsce na 18 szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Sierakowska Vanessa, Szarpatowska Oliwia, Witek Nadia, Pajewska Nikola, Leszczyńska Julia, Glubiak Natasza, Piechowiak Zofia, Monderek Vanessa, Zielińska Martyna, Furmaniak Adrian, Stoiński Krzysztof, Głowacki Milan, Pindraszak Emil, Przybysz Jakub, Jankowiak Jakub, Kubacki Jakub, Banaszak Jan, Nowacki Michał, Kuszak Maksymilian, Kurowski Maciej, Tomczak Oskar.