8 czerwca b.r. na Hali Torwar w Warszawie odbył się V Turniej Finałowy projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez szachy w szkole”. W tym roku impreza zgromadziła rekordową liczbę 799 uczniów klas I-III ze 105 szkół podstawowych z całej Polski i ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbywała się pod hasłem „Gramy dla Niepodległej”.

Naszą szkołę reprezentowali: Lena Frąckowiak, Anna Oszutowska, Karol Szeszycki, Zofia Wróblewska i Amadeusz Ostrowski.

Laureatką turnieju została Lena Frąckowiak zajmując III miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

GRATULUJEMY!!!

Wszyscy uczestnicy poza tradycyjnymi już kolorowymi czapeczkami otrzymali biało-czerwone chusty. Oprócz 40 szkół warszawskich na turnieju były reprezentowane placówki z tak odległych miejsc Polski, jak Kraków, Gniezno, Elbląg, Suwałki, Leżajsk, czy Wrocław.

Turniej rozgrywał się na dystansie 6 rund z tempem 15 minut w 9 grupach podzielonych ze względu na klasę i płeć zawodników. Imprezie towarzyszył pokaz na telebimie wybranych prac plastycznych z organizowanego przez czasopismo szachowe „Mat” konkursu dla dzieci klas I-III i przedszkoli – „Bajkowy Świat Szachów”, w którym brało udział 10 prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Prezentacja w ANIMOTO