W naszym plebiscycie oddano 334 głosy. Najwięcej głosów (176) otrzymała propozycja STAŚ, zgłoszona przez Łukasza Michalaka.

2018 09 23 0020

Imię to pochodzi od imienia bohatera powieści H. Sienkiewicza - Stasia Tarkowskiego. Jest on postacią literacką występującą w powieści "W pustyni i w puszczy", obdarzoną przez autora wieloma godnymi naśladowania cechami: siłą, zręcznością, odpowiedzialnością, zdolnościami do nauki, a także patriotyzmem. Imię to będzie przypominało wszystkich młodych Polaków, niewiele starszych od uczniów naszej szkoły, którzy swoje młode lata, a często i życie, oddali dla Ojczyzny. Będzie też upamiętniało patrona naszej Szkoły, Henryka Sienkiewicza, którego pióro było ważnym orężem w walce o niepodległość Polski.

stas

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu. Teraz pozostaje nam czekać na obrady Rady Miasta, która nasz wniosek o ustanowienie pomnika przyrody podda ocenie i podejmie decyzję w tej sprawie. Patrząc na to piękne drzewo wierzymy, że Rada Miasta nie będzie miała wątpliwości, że nasz jesion zasługuje na status pomnika przyrody, zielonego symbolu naszej niepodległej Ojczyzny.

stas