Szkolne koło PCK

Zapraszamy rodziców uczniów na zebrania dotyczące organizacji roku szkolnego 2017/18:

klasy III w dniu 24.05 o godz. 17.15

klasy VI w dniu 24.05 o godz. 18.15.

Celem działalności szkolnego koła PCK jest promowanie idei humanitaryzmu i niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym, tolerancji i poszanowania godności człowieka. Członkami koła są uczniowie klas szóstych, którzy są zachęcani do kontynuowania działalności także w czasie następnych etapów edukacji.
Poprzez podejmowane działania na rzecz edukacji zdrowotnej, pierwszej pomocy, profilaktyki przedwypadkowej jego członkowie rozwijają wiedzę i różnego rodzaju kompetencje, a także kształtują swoją empatię i uczą się odpowiedzialności. Terenem działania szkolnego koła PCK jest przede wszystkim środowisko naszej szkoły, ale współpracujemy także z Zarządem rejonowym PCK włączając się do akcji lokalnych i ogólnopolskich.
W bieżacym roku szkolnym koło realizuje m.in. całoroczną akcję „Stop chipsom i napojom słodzonym – jedzmy jabłka!” oraz „PCK pomaga w nauce” .
Przewodniczącą koła w roku 2014/2015 jest Aleksandra Banaszak, a opiekę sprawuje Małgorzata Jóskowiak-Reszko.

• 2014-12-09-679
  • 2014-12-09-680
  • 2014-12-09-686
  • 2014-12-09-705
  • 2014-12-09-715
  • 2014-12-09-716

Plan pracy szkolnego koła PCK działającego przy  Szkole Podstawowej Nr 6 w roku szkolnym 2015/2016

Cele ogólne

• Promowanie działalności Polskiego Czerwonego Krzyża i honorowego krwiodawstwa.

• Propagowanie międzynarodowego prawa humanitarnego.

• Kształtowanie zachowań przejawiających się wrażliwością na los drugiego człowieka i chęcią niesienia pomocy.

• Promocja zdrowego stylu życia.

• Profilaktyka uzależnień.

• Kształcenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

• Działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
  • Niesienie pomocy uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej; oraz ich rodzinom.
  • Opieka nad najmłodszymi uczniami

• Wznowienie działalności koła PCK.
  • Nabór nowych członków, wybór Zarządu SK PCK
  • Przedstawienie historii i głównych założeń Polskiego Czerwonego Krzyża.
  • Opracowanie planu pracy na rok szkolny 2011/2012.
  • Pomoc młodszym dzieciom, które wkraczają w życie szkolne.
  • Nawiązanie współpracy z pielęgniarką szkolną, Samorządem.

• Światowy Dzień Walki z Głodem.
  • Światowy Dzień Mycia Rąk

• Akcja Śniadanie Daje Moc: audycja, wspólne śniadanie w klasach
  • Dzień Życzliwości
  • Światowy Dzień Cukrzycy – gazetka
  • Propagowanie Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Grudzień

• I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Zorganizowanie zbiórki słodyczy  dla potrzebujących - kwesta.
  • Zbiórka używanych piórników i plecaków szkolnych oraz przekazanie ich dzieciom z ubogich rodzin

• Udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - współpraca z Samorządem

• Światowy Dzień Chorych – gazetka okolicznościowa.
  • Walentynkowa Poczta PCK.

Marzec

• Zorganizowanie akcji „Żółty Tydzień” propagującej szczepienia przeciwko żółtaczce oraz higienę.
  • Współorganizowanie z Samorządem Szkolnym Pierwszego Dnia Wiosny.

Kwiecień

• Tydzień Zdrowia – gazetka edukacyjna, międzyklasowy przegląd piosenki o zdrowiu, akcja Uśmiech.
  • Spotkanie z higienistką stomatologiczną

• Dzień Czerwonego Krzyża – gazetka

• Akcja „Bezpieczne wakacje”.
  • Podsumowanie pracy szkolnego koła PCK – podziękowanie za pracę najbardziej aktywnym członkom koła – wręczenie nagród i dyplomów za pracę.