Interaktywna droga do wiedzy

Zapraszamy rodziców uczniów na zebrania dotyczące organizacji roku szkolnego 2017/18:

klasy III w dniu 24.05 o godz. 17.15

klasy VI w dniu 24.05 o godz. 18.15.

W zajęciach pozalekcyjnych uczestniczą uczniowie o szczególnych zainteresowaniach matematycznych, informatycznych i robotycznych.
Zajęcia mają na celu:

• rozwijanie zdolności i poszerzanie zainteresowań,
  • pobudzanie aktywności umysłowej uczniów, wyobraźni, fantazji,
  • motywowanie uczniów do wykorzystania swoich uzdolnień do dalszej pracy,
  • przyzwyczajanie uczniów do samodzielnego rozwiązywania problemów, z wykorzystaniem posiadanej wiedzy,
  • doskonalenie koncentracji uwagi.

Na zajęciach wykorzystywane są programy edukacyjne „Porusz umysł”, „Matzoo.pl” oraz 2+2, uczniowie rozwiązują zadania matematyczne na platformach, a także uczą się robotyki za pomocą klocków LEGO® Education. Z klocków konstruują kompozycje przestrzenne, w prostym języku graficznym piszą programy, następnie klocki podłączają za pomocą USB do komputera i uruchamiają zbudowane roboty. Poprzez rozwiązywanie rzeczywistych problemów z zakresu robotyki uczniowie zostają wprowadzeni w tajniki techniki, technologii, fizyki i matematyki.

• CIMG2705
  • CIMG2707