Wyrażam siebie

„Wyrażam siebie ”- są to zajęciadodatkowe dla uczniów klas III.  W tym roku szkolnym realizujemy dwa projekty:

• „ Święta tuż, tuż…”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi nadejdzie jakco roku, magiczna atmosfera tworzona przez zapachy, dźwięki i czas spędzany z bliskimi. Święta to także tradycje, należy do nich m.in. dekorowanie choinki  i całych naszych domów. Grupa uczniów  podczas zajęć wykona niepowtarzalne, unikalne, kreatywne ozdoby świąteczne. Zajęcia będą wspaniałą okazją do nauczenia się niektórych technik, poznania pomysłów i możliwości wykorzystania różnych przedmiotów. Wykonane  ozdoby wykorzystamy do przystrojenia naszej lekcyjnej sali i gdy tylko będą gotowe przedstawimy na zdjęciach. Przygotowania już ruszyły, czekamy na efekty.

• „Szkolny pokaz talentów”- tradycją naszej szkoły jest Pokaz Talentów. W drugim semestrze uczniowie zajęć Wyrażam siebie zadbają o  tzw. artystyczny wyraz pokazu. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie wdrożyli się w role piratów, teraz zabłysną na scenie jako… No, właśnie nad tym będą pracować w tym projekcie.

Dekoracje świąteczne wprowadzają magiczny nastrój do naszego życia. Przygotowanie dekoracji świątecznych było kreatywną zabawą i wielką przyjemnością. Wykonując z dziećmi świąteczne ozdoby, uczymy je samodzielnie tworzyć, a nie kupować. Pozwoli im to doceniać wartość rzeczy. Wykonując coś własnoręcznie, dzieci ćwiczą też wiele umiejętności (szczególnie manualnych), zdolność twórczego podejścia do rozwiązywania problemów oraz uczą się być razem, wspólnie pracować, podejmować zgodne decyzje. Uczestnikami zajęć Wyrażam siebie są uczniowie klas 3, którzy samodzielnie, z własnej inicjatywy wykonali świąteczne piniaty. Powstały głowy ulubieńca dzieci- Św. Mikołaja oraz renifera. Wykonaliśmy też oryginalny, niepowtarzalny łańcuch świetlny, który udekorował naszą klasową choinkę. Podczas zajęć ćwiczyliśmy również układy taneczne do piosenek, które urozmaiciły świąteczne spotkanie z rodzicami.