Opłata za obiady w październiku

wynosi 66 zł

Od października rodzice dzieci jedzących obiady w stołówce szkolnej będą otrzymywać wiadomość w dzienniku elektronicznym o wysokości kwoty, jaką należy wpłacić za obiady w danym miesiącu.

Podana kwota będzie uwzględniała odliczenia za ubiegły miesiąc.

Uprzejmie proszę o  terminowe wpłaty -  na konto do 10 dnia każdego miesiąca, a u pani  intendentki  w szkole - do  12 dnia każdego miesiąca.

Z góry serdecznie dziękuję.

Izabela Koitka

Projekt eTwinning
W tym roku proponujemy dzieciom uczęszczającym do świetlicy zabawę w zadania- wyzwania, która poza dostarczeniem dzieciom rozrywki ma też, nie ukrywajmy, cel edukacyjny. Jedno z tych wyzwań brzmi: pokaż, w ilu językach potrafisz się przywitać? Do wykonania zadania przygotowujemy się poprzez udział w projekcie Europe greets Europe.

Polega on na wymianie z innymi krajami materiałów audiowizualnych prezentujących powitanie w narodowym języku. Otrzymane z partnerskich szkół materiały zaprezentujemy 26 września z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Z pewnością wszyscy skorzystamy z tej niezwykłej lekcji.
Na razie prezentujemy nasze prace. Żeby je obejrzeć trzeba kliknąć w linki.

Mówimy cześć! Dzień dobry!
Mówimy dzień dobry!

Bonus- samoukładająca się Polska.

5 września, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, dzieci pojawiły się w świetlicy już o 6.45. Czekały na nich znudzone wakacjami klocki, gry, książki i czasopisma, puzzle oraz  gadżety i kapelusze do wesołych zdjęć.  Kilka minut później przyszła do nas przywitać się Pani Dyrektor.
Wszystkim "rannym ptaszkom" życzyła udanego roku, sukcesów w nauce i ciekawych zajęć w świetlicy. Zrobiła też sobie z nami zabawne zdjęcie.
Niestety, nie została na porannej gimnastyce. :)

Pewnego razu Peter Raynolds napisał historię o dziewczynce, która była przekonana, że nie umie rysować. A może była to historia o pewnej nauczycielce, która umiała „uruchomić” drzemiący w dziecku talent?

W każdym razie, dzisiaj w naszej świetlicy, podobnie jak w setkach innych szkół, kropka postawiona przez Vashti była inspiracją wielu aktywności. Była zabawa w łączenie kropek na kartce i monitorze, malowanie, wyklejanie i rysowanie, a nawet tworzenie animacji poklatkowej. Były też rozmowy o tym, że na początku nawet najlepsi niewiele umieli, i że trzeba wielu prób, żeby odkryć zdolności.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Vashti i wykorzystania innych propozycji zabaw z kropką.

1. Chcemy, żeby świetlica była miejscem, w którym dzieci nie tylko czekają na lekcje czy powrót do domu, ale także wszechstronnie się rozwijają. Nie ukrywamy, że liczymy też na współpracę z rodzicami w tej kwestii. Jeśli macie Państwo, albo Dziadkowie, ciekawe hobby, albo zawód, który może być inspirujący dla dzieci - zapraszamy do świetlicy, zorganizujemy spotkanie, warsztaty z Państwa udziałem.

2. W kalendarzu świetlicowym znajdą się szczególne dni, w których będziemy proponować dzieciom niecodzienne tematy i aktywności. 15 września na przykład, będziemy świętować międzynarodowy Dzień Kropki, Mamy nadzieję, że szczególny charakter tego dnia dzieci podkreślą przychodząc w "kropkowym" ubraniu.   Więcej o idei tego święta tutaj   https://www.kalbi.pl/miedzynarodowy-dzien-kropki

2. Zgłosiłyśmy  się do udziału w międzynarodowych projektach edukacyjnych: On the forest path (Na leśnej ścieżce, projekt całoroczny) i Europe greets Europe (Europa wita Europę - z okazji międzynarodowego Dnia Języków Obcych, do końca września).

3. Chętnie przyjmiemy materiały plastyczne i papiernicze, chusteczki do nosa, ręczniki papierowe.