Przez cały ubiegły tydzień rozmawialiśmy o Was kochani Dziadkowie. Jacy jesteście, czego uczycie swoje wnuki, za co Was podziwiają.  Wasze miejsce w życiu wnuków jest nieocenione. Z okazji Waszego święta życzymy razem z dziećmi: niech Wam tylko szczęście sprzyja!

Imieniny Mikołaja uczciliśmy przygotowując portrety Świętego. Prawdziwą niespodziankę

sprawiła nam Lena, która przyniosła upieczone przez siebie pierniki. Graliśmy też w wyścigi Mikołajów – z dziewczynami Mikołaj szybciej  pokonywał  swoją trasę.

eTwinning project

Do Bożego Narodzenia jeszcze  trochę czasu, ale w naszej świetlicy już od miesiąca myślimy o nadchodzących świętach. Bierzemy udział w wymianie świątecznych życzeń. Niedawno wysłaliśmy je do 43 szkół w całej Europie. To było dość kosztowne, dziękujemy przy okazji Rodzicom, którzy pomogli sfinansować akcję.

Dzieci są bardzo podekscytowane, Pan Listonosz odwiedza nas prawie co dnia. Otrzymane kart można oglądać na  piętrze.

Czekając na Święta każdego dnia będziemy wykonywać zadania, ukryte w szarych kopertach, ozdobionych zaprojektowanymi przez nas  bombkami.

Zaczęło się od taty Stasia, którego pasją są alpaki. Pan Lorek ciekawie opowiadał opowiadał o tych sympatycznych zwierzętach, przyniósł  runo i różne  szczotki, którymi trzeba je czesać. Zaprosił też do odwiedzenia jego pupili. Okazało się, że dzieci tez są pasjonatami.

Na przykład Oskar  i Filip budują z lego. Filip robi animowane filmy, a  Alicja kolekcjonuje świeżaki i lub jeść warzywa. Marta i Zosia lubią czytać i tworzą książki.  Michalina natomiast jest miłośniczką pand i ma wielką kolekcję pando-gadżetów. Olek  ( i wielu innych) oddał serce i czas dla gry w Maincrafta. Lena uwielbia grać w szachy... i tak można by wymieniać bez końca.

Chyba każdy go miał lub ma. Po co miś ma  w oczach szklane kulki, po co ma uszy i mięciutkie łapy każdy wie, kto choć raz wziął go do rąk. Dzisiaj w świetlicy pojawiło się bardzo wiele misiów.

Były rozmowy  o  misiach i rysowanie, zapoznanie z historią o Teddym i czytanie o Misiu Uszatku,.

Oglądaliśmy także film o niedźwiedziach, które  są dzikimi zwierzętami i w naturze  raczej nie są  milusimi futrzakami.

Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji Dzieci Listy Piszą.  Przy pomocy Facebooka  i strony Świetlicowe Inspiracje nasze panie nawiązały kontakt ze świetlicą Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 6 we Wrześni. Cały ostatni tydzień pisaliśmy listy do  dzieci z Wrześni.

Listy wysłaliśmy tradycyjnie, przez pocztę, wraz z pozdrowieniami z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Życzliwości nigdy za dużo! Teraz czekamy na odpowiedź.

Dla uczczenia tego dnia i także żeby zrobić nauczycielom przyjemność przygotowaliśmy dla każdego nauczyciela pracującego w naszej szkole portrety. Oto niektóre z nich. Ciekwe, czy zgadniecie kogo przedstawiają?