Zapraszamy do świetlicy

P9056380W roku szkolnym 2016/2017 w świetlicy realizujemy projekt MegaMisja https://megamisja.pl/ przygotowujący dzieci do bezpiecznego korzystania z internetu. Nadal uczestniczymy w projekcie „Cała Polska czyta dzieciom” i codziennie głośno czytamy książki. Proponujemy też dzieciom  regularne zajęcia tematyczne, m.in. język migowy, orgiami, zajęcia kreatywne czy teatralne. Oferujemy naszym uczniom fachową pomoc w zakresie języka polskiego i matematyki.

W naszej świetlicy uczniowie korzystają z dwóch sal: w jednej mogą spokojnie odrabiać lekcje, w drugiej znalazło się miejsce na aktywną zabawę (jest nawet ścianka wspinaczkowa!). Dzieci mają też możliwość korzystania w świetlicy z komputerów z dostępem do internetu. Gdy pogoda dopisuje, "świetliczaki" mogą się wyhasać na nowoczesnym placu zabaw czy pograć w piłkę na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
W trosce o bezpieczeństwo maluchów wprowadziliśmy kolorowe identyfikatory. Zapewniamy, że nasza świetlica to nie „przechowalnia”, ale ciekawe miejsce do spędzania wolnego czasu.

Oferujemy różnorodne zajęcia:

• plastyczno–manualne,
  • dydaktyczne,
  • z zakresu  edukacji prozdrowotnej,  proekologicznej,
  • komputerowe,
  • rekreacyjno–ruchowe,
  • z wykorzystaniem środków audiowizualnych.

Trzeba przyznać, że nasza świetlica wygląda teraz ładniej, przytulniej i dużo się w niej dzieje. Mamy nadzieję, że będzie ważnym uzupełnieniem planu zajęć szkoły.