Aktualności

Szacuje się, że klockami Lego każdego roku bawi się 400 mln ludzi na świecie. W naszej szkole dzieci także bawią się klockami Lego ze specjalnej serii Legoedukacja. Legolekcja to świetna okazja do nauki kreatywnego myślenia i pracy zespołowej,  podstaw matematyki, techniki i mechaniki. W jej trakcie dzieci  dokonują  montażu i „programowania” modeli na podstawie instrukcji i schematów rysunkowych, przy okazji  ucząc się rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji z wykorzystaniem komputera, a także współpracy z partnerem. Niedawno  w legolekcji uczestniczyli uczniowie kl I b.

Owocem wyjątkowego skupienia i idealnej współpracy były tańczące kaczuszki i małpki grające na tam-tamie. To najprostsze modele, ale na pewno nie ostatnie jakie skonstruowali inżynierowie z I b.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem