dpsW miniony piątek,23 stycznia uczniowie klasy2A wraz z wychowawcą  odwiedzili  Dom Pomocy Społecznej  przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie. Nawiązując do Dnia Babci i Dziadka, dzieci pojechały tam z programem słowno-muzycznym. Pensjonariusze  powitali uczniów bardzo ciepło i chętnie włączyli się we  wspólne śpiewanie. Mieszkańcy Domu…. entuzjastycznie reagowali na występy dzieci  i nagradzali uczniów brawami. Seniorzy zostali obdarowani kartkami, wykonanymi przez dzieci.

Program  przygotowany przez uczniów klasy2a,dostarczył pensjonariuszom wiele wzruszeń i wywołał uśmiech na twarzach. Dzieci mogły zobaczyć prace ,wykonywane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, podczas zajęć terapeutycznych. Jedną z nich otrzymaliśmy w prezencie. Istotnym celem tej wizyty było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka.

Składam serdeczne podziękowania osobom, które pomogły w zorganizowaniu tej wizyty: p. Agnieszce Horoszczak, p. Szymonowi Stróżniakowi ,p. Michałowi Dziel.

wychowawca klasy2A