fryzTo pytanie zadaje sobie mnóstwo dzieci. Wiele lat temu zadała je sobie mama Amelki z Ib, która odwiedziła klasę swojej córki z okazji Dnia Kobiet. Pani Karolina będąc w I klasie postanowiła zostać fryzjerką. Jak postanowiła tak zrobiła i od 16 lat pracuje w tym zawodzie. Uczniowie kl I b mogli poznać tajemnice jej zawodu, sprzęt, którego używali fryzjerzy w dawnych czasach i obecnie, zobaczyć jak zmieniały się fryzury od Starożytności  po czasy współczesne, a także dowiedzieć się jak należy dbać o włosy. A potem klasa zmieniła się w salon fryzjerski.

Pani Karolina pokazywała jak się robi „irokeza” i zaplata  lubiane i modne warkocze, a potem chętni mogli spróbować swoich sił.  Kilkoro dzieci  zadeklarowało,  że pójdą drogą Pani Karoliny.

Zobaczymy czy im się to uda.