W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie z klasy 3a wzięli udział w zajęciach zorganizowanych  przez Bibliotekę GSW Milenium oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Gnieźnie  pod hasłem „Igraszki Językowe”. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na poprawność i wartość języka ojczystego. Igraszki Językowe okazały sie świetną okazją do przypomnienia pisowni trudnych ortograficznie wyrazów oraz usystematyzowania wiedzy na temat poszczególnych krajów i ich zabytków.

Uczniowie wykonali wiele różnorodnych zadań, a w nagrodę otrzymali książkę Agnieszki Frączek „Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom”, którą przekazali naszej szkolnej bibliotece, podczas uroczystego otwarcia po remoncie.