10 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie był niezwykłym dniem. Nasza placówka szeroko otworzyła swoje podwoje i gościła przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Była to doskonała okazja, aby poznać szkołę i oswoić się z nią, a dla rodziców – aby podjąć ważną decyzję o wyborze miejsca, w którym ich dzieci spędzą najbliższe 6 lat.

Wszystkich zebranych przywitała dyrekcja szkoły – p. Elżbieta Zacholska i p. Izabela Maćkowiak. Dyrektorki przedstawiły zasady rekrutacji oraz sposób funkcjonowania placówki. Szóstka to szkoła bezpieczna, kolorowa, posiadająca długą tradycję a równocześnie nowoczesna, realizująca program „Potrafię pływać”, oferująca zajęcia dodatkowe, opiekę świetlicy i smaczne obiady, a także możliwość korzystania z właśnie odnowionej biblioteki i placu zabaw. Dzieci nie czują się tu anonimowe, a uczniowie młodszych klas nigdy nie pozostają bez opieki nauczycieli.

Po spotkaniu z dyrekcją nadszedł czas poznawania szkoły: kolorowych sal lekcyjnych, wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne i komputery, a także świetlicy i stołówki, pracowni językowej i informatycznej. Przyszli pierwszoklasiści nie mieli czasu na nudę, ponieważ w każdej sali mieli zadania do wykonania. Czy były one trudne? – oceńcie sami: mówienie po rosyjsku, witanie się i żegnanie w języku migowym, ćwiczenie pamięci przy komputerach, granie na trójkącie i tamburynie, wyciąganie wniosków z doświadczeń naukowych, podziwianie niezwykłych klocków Lego – i wiele, wiele innych. Dzieci poradziły sobie doskonale, zbierając po drodze „pirackie skarby”.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać gości, że wybór Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie to dobry wybór, który zaprocentuje w przyszłości ich dzieci. Spotkajmy się we wrześniu!