mppp„Moja pierwsza wizyta w Muzeum”, poda takim hasłem klasa 1 e odbyła wycieczkę do Gnieźnieńskiego Muzeum. Dzieci dowiedziały się między innymi co to jest:

zbieranie-kolekcjonowanie-muzeum; eksponat-wystawa; muzealnik-zwiedzający. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wielu wystaw i ekspozycji. Dzieci nie tylko oglądały i zwiedzały, ale również uczestniczyły w wielu zabawach np. jak należy zwiedzać? – wymyślamy różne sposoby poruszania się po muzeum lub żywe rzeźby, naśladujemy pozy zobaczone na obrazach/ rzeźbach i wiele innych.

Wspólne gry i zabawy to nie jedyna atrakcja podczas zwiedzania, dzieci mogły zbudować „własne muzeum” z dostępnych materiałów. Na dużym arkuszu papieru powstały: „Muzeum SUPER”, „Muzeum Początków Państwa Polskiego”, „Muzeum szyszek” i wiele innych.