W dniu 14 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VI wszystkich gnieźnieńskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało trzech przedstawicieli klas trzecich oraz trzech z klas szóstych.  Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie testów, a następnie, oczekując na wyniki, wzięli udział w quizie oraz oglądali anglojęzyczne programy edukacyjne.

Rywalizacja była bardzo zacięta – aby wyłonić zwycięzcę w grupie trzecioklasistów konieczna była ustna dogrywka. Tym bardziej miło nam zawiadomić, że I miejsce oraz puchar dla zwycięzcy w tej grupie zdobyła Zofia Budasz z klasy IIIa! Również starsi reprezentanci naszej szkoły mogą pochwalić się świetnym wynikiem – zwycięzcą Turnieju został Jakub Szczapa z klasy VIa, a Zuzanna Chełek z klasy VIb  zdobyła II miejsce!

Organizatorom konkursu serdecznie dziękujemy za gościnę  i wspaniałą atmosferę, a naszym laureatom oraz pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w Turnieju, z całego serca gratulujemy!