dp5 maja w Szkole Podstawowej nr 6, jak co roku, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Patrona. Rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza jest dla uczniów dniem szczególnym. Przy okazji uroczystości związanych z postacią patrona bowiem następuje rozstrzygnięcie całorocznych konkursów oraz ogłoszenie nazwisk najlepszych uczniów – stypendystów Szkoły Podstawowej nr 6. W roku szkolnym 2014/2015 na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy stypendiów naukowych: Zuzanna Chełek, Ewelina Wojtkowiak, Maciej Koitka, Aleksandra Banaszak oraz Franciszek Matysiak, a także sportowych: Arkadiusz Oszutowski i Wiktoria Ślachcińska.

Serdecznie gratulujemy również laureatom konkursów ogłoszonych w listopadzie przy okazji obchodów rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza.

Spośród pierwszoklasistów wyłoniono Mistrzynie Kaligrafii: Michalinę Nowak oraz Nadię Witek. II miejsce w tej konkurencji zajęli: Krzysztof Stoiński i Daria Kozłowska, III natomiast – Jakub Stefański i Oliwia Szarpatowska.

Uczniowie klas starszych brali udział w dwóch konkursach: o tytuł Mistrza Rachunków Pamięciowych oraz w Potyczkach z Ortografią. W tej pierwszej konkurencji spośród uczniów klas II i III zwycięzcami zostali: Jagoda Mikuła, Bartosz Gostkowski, Maja Kozłowska, Korneliusz Adamiak, Szymon Jankowski oraz Martyna Zielińska. Na II miejscu uplasowali się: Gabriela Sołtysiak, Kacper Kolasiński, Miłosz Hoffmann, Paweł Borowski, Judyta Szymańska i Oskar Tomczak. III miejsce zajęli z kolei: Jan Stróżniak, Kacper Klimkiewicz, Cezary Karczewski, Adam Meixner, Jakub Reszel i Marcel Bikowski.

W klasach starszych – IV-VI konkurs odbywał się na zasadzie rywalizacji klas. Najlepszą okazała się klasa VIb, zdobywając 89,5% punktów. II miejsce zajęła kl. Va, gromadząc na swym koncie 87% punktów, a na III miejscu podium stanęła kl. Vb z wynikiem 82% punktów.

Laureatami konkursu ortograficznego na poziomie kl. II i III zostali, zajmując I miejsce w swoich klasach: Michał Kotecki, Weronika Kaszyńska, Zuzanna Mruk, Wiktoria Wodzyńska, Zuzanna Trygalska o Julia Morkowska. Na II miejscu uplasowali się: Łukasz Michalak, Kacper Kolasiński, Maja Kozłowska, Błażej Miczyński, Zofia Budasz, Nadia Cieślewicz. II miejsce natomiast zajęli: Alan Przybysz, Aleksandra Kasprowicz, Natasza Glubiak, Anna Koch, Maciej Kurowski, Hubert Dzieciuchowicz.

Najlepszą znajomością ortografii spośród klas starszych może pochwalić się kl. VIb, która w konkursie ortograficznym zdobyła 76% punktów. II miejsce zajęła kl. Va, gromadząc na koncie swojej kl. 75% punktów, a III miejsce – kl. IV b, zdobywając 72% punktów. W konkursie indywidualnym z kolei komisja konkursowa wyłoniła Mistrza Ortografii Klas IV – Kacpra Deszyńskiego, Mistrza Ortografii Klas V – Jakuba Kozalskiego oraz Mistrza Ortografii Klas VI – Jakuba Szczapę.

Laureatom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.