W piątek 15 maja 2015 r. ośmioosobowa drużyna reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnej Olimpiadzie Ortograficznej „O złotą stalówkę” organizowanej przez SP nr 2.

Matylda Jaworska z kl. 4 „b”, Maciej Koitka z kl. 5 „a” oraz  Zuzanna Chełek z kl. 6 „b” najpierw indywidualnie pisali dyktando. Następnie wspierani przez: Alicję Fijałkowską,  Adama Oszutowskiego z kl. 6 „a” oraz Zuzannę Kuczmę, Weronikę Modrzejewską, Patrycję Woźniak z kl. 6 „b” rozpoczęli rywalizację drużynową. Uczniowie wykonali m. in. zadania sprawdzające  znajomość zasad dotyczących ortografii i interpunkcji oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce.

Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na drugim miejscu. W konkursie indywidualnym Zuzanna Chełek zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas szóstych. Zuzanna uzyskała również tytuł Mistrzyni Ortografii i otrzymała prezent z rąk Prezydenta Michała Powałowskiego.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników, a SP nr 2 dziękujemy za profesjonalne przygotowanie kolejnej edycji konkursu.