kopernikZ jaką siłą serce człowieka pompuje krew?

Jak zbudowany jest człowiek i  czy wszystkie jego narządy pasują do siebie?

Jakie częstotliwości dźwięku słyszymy?

Czy piórko i gumka do mazania w próżni spadają z taką samą prędkością jak w rurze wypełnionej powietrzem?

Co powoduje, że łyżwiarze wykonujący piruety mogą wirować coraz szybciej?

Czy półkule magdeburskie można oddzielić od siebie po wypompowaniu z nich powietrza?

Jak szyfruje się wiadomości i czy wszystkie łamigłówki  łatwo rozwiązać?

Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy 6 i 7 maja 2015 r. na objazdowej wystawie z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy pt.„Eksperymentuj!”, która przyjechała do naszej szkoły na zaproszenie Rady Rodziców i dyrekcji szkoły.

Animatorzy CNK przygotowali 15 ciekawych eksperymentów, które pokazywały proste zjawiska z fizyki, chemii, matematyki i biologii. Bawiliśmy się doskonale. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, chętnie dzieliliśmy się swoimi wrażeniami, uczuliśmy się wzajemnie. Prosta instrukcja wystarczyła aby przeprowadzić doświadczenie, a prawa rządzące w świecie przyrody same „wchodziły do głowy”.