Aktualności

osadamMuzeum dla wielu uczniów ,to  przede wszystkim budynek, gabloty, obrazy, manekiny itp. Tym razem było jednak  inaczej. Pod koniec października uczniowie klas 2A i 2B wybrali się na wycieczkę w teren. Była to lekcja historii w Ośrodku Kultury Słowiańskiej ”GRÓD”. W osadzie dawnych Polan dzieci mogły przenieść się w dawne czasy. Słuchały opowieści o państwie Polan, Mieszku I, o wojach, ich uzbrojeniu. Podczas wycieczki ,uczniowie poznawali wnętrze drewnianej chaty, pośrodku której stało palenisko ,a na ścianach wisiały tarcze ,broń i sztandary. Istotą tej ciekawej lekcji było to, iż dzieci miały możliwość dotknięcia i przymierzenia  strojów, mogły poznać starodawne sprzęty. Wycieczka  ta ,to ciekawa lekcja historii o kulturze słowiańskiej, o Gnieźnie i naszym regionie.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem