Psy, koty, świnki morskie, chomiki, papużki i rybki to najpopularniejsze zwierzęta domowe. Wiele dzieci ma je w domu, wiele dzieci marzy o tym by je mieć. Jednak nie wszyscy potrafią się opiekować zwierzętami, bywa, że narażone są one przez swoich opiekunów na cierpienie. Chcielibyśmy, żeby wszyscy uświadomili sobie, że ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ, że czuje ból, strach i nie zasługuje na złe i lekkomyślne traktowanie. Dlatego w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny i literacki poświęcony naszym ulubieńcom, zwierzętom domowym.

Uczniowie pierwszych klas mieli za zadanie narysowanie swojego ulubieńca, zaś uczniowie klas II i III dokładne opisanie go. Wykonanie zadania poprzedzone było rozmową na temat zasad opieki nad braćmi mniejszymi, jak nazywał czworonogi św Franciszek. Prac zgłoszono wiele i jury miało wielki kłopot, żeby wybrać najlepsze. Ostatecznie wyróżniono prace następujących uczniów: w konkursie rysunkowym: Wanessa Sierakowska, Oliwier Godlewski, Marta Zachwieja, Emil Pindraszewski, Michał Całka, Nikola Pajewska, Kajetan Woźniak, Inga Jaworska, Jagoda Sekulska, Jakub Woźniak; w konkursie literackim: Julia Morkowska, Jagoda Budzyńska, Kinga Giętkowska Zofia Budasz, Bartosz Koralewski, Judyta Szymańska, Witold Temczuk.

W sobotę 18 października autorzy wyróżnionych opisów mówili o swoich pupilach w Radiu Gniezno, w audycji Polskiego Klubu Ekologicznego.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI
W naszej bibliotece znajdziecie mnóstwo ciekawych książek na temat hodowli zwierząt domowych. Zapraszamy.