poz17 października 2014 roku uczniowie klasy 3a i 4c uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Na początku zwiedzili oni Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza – patrona naszej szkoły, które powstało z prywatnych zbiorów kupca Ignacego Mosia, entuzjasty pisarza i kolekcjonera pamiątek po nim. Dzieci z podziwem oglądały ekspozycje salonowe w nowoczesnej aranżacji z zastosowaniem multimediów. Ich największe zainteresowanie wzbudziły cenne eksponaty, m.in. odlew maski pośmiertnej i dłoni pisarza. Atrakcją wycieczki były także poznańskie koziołki: Pyrek i Tyrek, które w samo południe wychodzą ze środkowej wieżyczki Ratusza i trykają się rogami. Uczniowie poznali legendę „O poznańskich koziołkach”, dzięki czemu dowiedzieli się, skąd wziął się pomysł umieszczenia koziołków nad zegarem. 

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918–1919. Podczas zwiedzania obejrzeli film o zdobyciu Ławicy przez powstańców. 

Zapoznali się także z eksponatami związanymi z powstaniem, takimi jak: pamiątki historyczne, militaria, grafiki, fotografie oraz publikacje. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudził ciężki karabin maszynowy, prezentowany w realiach okopu z lat I wojny światowej. Wycieczka do Poznania bardzo wzbogaciła wiedzę uczniów na temat naszego regionu, posiadała duże walory dydaktyczne.