Aktualności

poz17 października 2014 roku uczniowie klasy 3a i 4c uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Na początku zwiedzili oni Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza – patrona naszej szkoły, które powstało z prywatnych zbiorów kupca Ignacego Mosia, entuzjasty pisarza i kolekcjonera pamiątek po nim. Dzieci z podziwem oglądały ekspozycje salonowe w nowoczesnej aranżacji z zastosowaniem multimediów. Ich największe zainteresowanie wzbudziły cenne eksponaty, m.in. odlew maski pośmiertnej i dłoni pisarza. Atrakcją wycieczki były także poznańskie koziołki: Pyrek i Tyrek, które w samo południe wychodzą ze środkowej wieżyczki Ratusza i trykają się rogami. Uczniowie poznali legendę „O poznańskich koziołkach”, dzięki czemu dowiedzieli się, skąd wziął się pomysł umieszczenia koziołków nad zegarem. 

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918–1919. Podczas zwiedzania obejrzeli film o zdobyciu Ławicy przez powstańców. 

Zapoznali się także z eksponatami związanymi z powstaniem, takimi jak: pamiątki historyczne, militaria, grafiki, fotografie oraz publikacje. Szczególne zainteresowanie dzieci wzbudził ciężki karabin maszynowy, prezentowany w realiach okopu z lat I wojny światowej. Wycieczka do Poznania bardzo wzbogaciła wiedzę uczniów na temat naszego regionu, posiadała duże walory dydaktyczne.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem