wedoAby zainteresować dzieci nowoczesnymi technologiami i jednocześnie wspierać ich kreatywność, nasza szkoła rozpoczęła zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO Education. Dnia 30 i 31 października przyjechał do nas teatrzyk z przedstawieniem pt. "Dino i jego dwa marzenia", w którym grały roboty LEGO. Uczniowie klas pierwszych i drugich z wielką ochotą i zaciekawieniem uczestniczyli w tym spektaklu. Dzieci miały możliwość nie tylko oglądać, ale też dotknąć "Dino-robotów". Było to dla nich bardzo ciekawe doświadczenie.

Natomiast starsi uczniowie sami konstruowali i programowali roboty na lekcjach informatyki. Zakupione przez szkołę klocki LEGO WeDo już cieszą się popularnością wśród dzieci, a w przyszłości na pewno podniosą atrakcyjność zajęć prowadzonych w naszej szkole.