Aktualności

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dzień Zdrowego Śniadania jest od kilku lat organizowany w całej Polsce. Działania podejmowane w związku z jego organizacją mają na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

 

 

W naszej szkole podejmowane są różnorodne działania promujące zdrowe odżywianie, m.in. uczestniczymy w bezpłatnych programach, dzięki którym drugie śniadania wzbogacane są o mleko oraz owoce i warzywa. W tym roku, nowozałożone szkolne koło PCK, zainicjowało jeszcze jedną formę promocji zdrowego odżywiania - Dzień Zdrowego Śniadania, który miał miejsce 6 listopada. Przekonani, że śniadanie daje moc, członkowie szkolnego koła PCK, przygotowali audycję o znaczeniu śniadania dla zdrowia i wyników w nauce. Ponadto uczniów klas pierwszych i ich wychowawców zaprosili do stołu. Tego dnia, pierwszaki wraz z ich nauczycielkami, oraz rodzicami przygotowywali i spożywali pyszne i zdrowe śniadania, zaś członkowie PCK prezentowali krótką lekcję na temat zdrowego odżywiania.
Chcecie mieć energię do nauki i zabawy każdego dnia? Jedzcie zdrowe śniadania.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem