seniorsW minioną sobotę, tj. 22 listopada w Sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Budowlanej 2 rozbrzmiewał śpiew uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie. Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą i grupą Rodziców przygotowali „Koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych” dedykowany swoim Dziadkom i Babciom. Śpiewając  radośnie znane piosenki żołnierski np. „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza Kadrowa” i wiele innych, dzieci zachęcały zgromadzonych gości do wspólnego śpiewania.

W trakcie koncertu zaproszeni goście mogli obejrzeć krótką prezentację multimedialną p.t. „Początki niepodległości w Polsce”. Program słowno-muzyczny ożywił  występ grupy rekonstrukcyjnej „Dragoner” z Gniezna. Dla dzieci była to niezwykła lekcja historii i patriotyzmu. Nastrój sobotniego koncertu podkreślały kotyliony w barwach narodowych wręczane przybyłym gościom (wykonały je Mamy z klasy 2a), a także ciekawa scenografia.

Pod koniec imprezy obecni na sali goście, mieli okazję wziąć czynny udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych przy dźwiękach gitary.

Miniony koncert odbył się przy pomocy Rodziców i sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.