Dnia 15 listopada obchodziliśmy 98 rocznicę śmierci patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza.  Z tej okazji w ubiegły poniedziałek odbył się uroczysty apel. W trakcie uroczystości dyrekcja szkoły przypomniała o zasługach wielkiego noblisty. Przedstawiciele klas odebrali również specjalne zadania - regulaminy konkursów, które cyklicznie organizowane będą w naszej szkole aż do maja. Ten dzień był również okazją do wyróżnienia uczniów klas szóstych, którzy otrzymali nominacje do złotego, srebrnego lub brązowego medalu. Ponadto osobom, które uzyskały najwyższe wyniki w nauce lub które osiągnęły sukcesy sportowe, rozdano specjalne stypendia.