Aktualności

andyWigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. W klasie 2A było to w czwartkowe popołudnie. Wychowawczyni rozpoczęła zabawę od rozmowy na temat: „Kim był św. Andrzej”? Dalej dzieci wymieniały najpopularniejsze zabawy andrzejkowe. Oto kilka z nich: lanie wosku, buty, lustro, spodeczki, karteczki z imionami, lustro, jabłko. Kilkoro uczniów samodzielnie przygotowało swoje wróżby, które przedstawiły w sali. Wszyscy chętnie brali w nich udział. Jednak każdy z uczniów czekał na najbardziej znaną wróżbę - lanie wosku.

 

Często kształt woskowej figurki był nieczytelny, ale wystarczyła odrobina fantazji i można było łatwiej dopatrzyć się zarysu. Zabawy i wróżby andrzejkowe to wspaniała okazja, aby spotkać się w gronie kolegów i koleżanek. A oto kilka zdjęć z zabawy.

godlorp 

 

rodo

Dziennik elektroniczny

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem