Aktualności

waste

Podczas kolejnych zajęć, grupa uczniów z klasy 2A uczestniczyła w zabawie matematycznej -„Trafne decyzje na święta”. Jest to zabawa dla całej rodziny. Gra uczy logicznego myślenia i oceny podejmowanych decyzji. Celem zabawy nie jest rywalizacja, ale wywołanie dyskusji. Każdy mógł wypowiedzieć się na temat swojego zakupu lub kolejnej opłaty, np. „Fajnie jest zobaczyć film w kinie, ale w domu byłoby taniej. ”Uczestnicy zabawy sami ustalają wysokość kwoty (pensja), którą mogą wydać do świąt.

 

Zabawa polegała na losowaniu i ocenianiu kolejnych wydatków z całej kwoty. Nie można przekroczyć ustalonej sumy. Pod koniec gry, grupa uczniów oceniała wszystkie wydatki: Czy były potrzebne?  Z których  można było zrezygnować?

Uczniowie ciekawie argumentowali swoje decyzje, aby nie przekroczyć ustalonej na początku kwoty.

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem