Podczas kolejnych zajęć, grupa uczniów z klasy 2A uczestniczyła w zabawie matematycznej -„Trafne decyzje na święta”. Jest to zabawa dla całej rodziny. Gra uczy logicznego myślenia i oceny podejmowanych decyzji. Celem zabawy nie jest rywalizacja, ale wywołanie dyskusji. Każdy mógł wypowiedzieć się na temat swojego zakupu lub kolejnej opłaty, np. „Fajnie jest zobaczyć film w kinie, ale w domu byłoby taniej. ”Uczestnicy zabawy sami ustalają wysokość kwoty (pensja), którą mogą wydać do świąt.

Zabawa polegała na losowaniu i ocenianiu kolejnych wydatków z całej kwoty. Nie można przekroczyć ustalonej sumy. Pod koniec gry, grupa uczniów oceniała wszystkie wydatki: Czy były potrzebne?  Z których  można było zrezygnować?

Uczniowie ciekawie argumentowali swoje decyzje, aby nie przekroczyć ustalonej na początku kwoty.