Aktualności

waste

20140914 101449 2Przy słonecznej wrześniowej pogodzie dnia 14 września 2014 r. przeprowadzono już 37 edycję „Biegu Lechitów”, która przebiegała ulicami naszego miasta. Organizatorem tych zawodów byli: Urząd Miejski w Gnieźnie, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkolny Związek Sportowy, Klub Sportowy „Altom” Gniezno oraz URBIS Sp. z o. o. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Czesław Kruczek. Współzawodnictwo sportowe rozpoczęło się od biegu uczniów szkól podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a zakończyło się biegiem głównym, który prowadził z Ostrowa Lednickiego do Gniezna.

 

Upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu wśród dzieci i młodzieży, promocja aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gniezna i okolic, upamiętnienie historii początków Państwa Polskiego oraz promocja Szlaku Piastowskiego to główne cele tej najstarszej imprezy masowej w Polsce. W tych zawodach udział brała również liczna reprezentacja naszej szkoły. W rywalizacji biegów młodzieżowych w kategorii dziewcząt klas I–II (rocz. 2006–2008) szkól podstawowych III miejsce zajęła nasza uczennica Zofia Budasz.
SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM !!!

godlorp 

 

rodo

power300

 

przycisk

Szkoła w Chmurze Microsoft

jawi300

Dziennik elektroniczny

 

koq

 Aktywna Tablica

padlet.com

Aby uczyć lepiej. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zrozumiałem