glancmW miniony wtorek klasa 2A wraz z wychowawcą i grupą rodziców wybrała się na zajęcia do piekarni ‘’GLANC’’ w Witkowie. Dzieci poznały etapy od ‘’ziarenka do bochenka”, rozpoznawały ziarna, używane do wyrobu chleba. W dalszej części wycieczki, obserwowały pracę piekarzy, poznawały niektóre urządzenia do produkcji pieczywa, np. mieszadło, piec do pieczenia chleba, maszyna do formowania bułek. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich temperaturach piecze się chleb, bułki i ciasta. Następnie każdy uczeń przystąpił do samodzielnej pracy – ugniatania i wyrabiania bułek, rogali lub bagietek. Po upieczeniu, każde dziecko zabrało swoje cukiernicze wyroby do domu. Wszyscy wróciliśmy pełni nowych doświadczeń.